SAMOUK SEO DLA OSÓB NIE ZAJMUJĄCYCH SIĘ SEO

SAMOUK SEO DLA OSÓB NIE ZAJMUJĄCYCH SIĘ SEO

18 października, 2019 By admin

SAMOUK SEO DLA OSÓB NIE ZAJMUJĄCYCH SIĘ SEO. Twoje pierwsze pytanie z pewnością brzmi: „dlaczego muszę zawracać sobie głowę nauczaniem SEO, jeśli nie planuję kierować działaniami SEO firmy”. To uczciwe pytanie, ponieważ wiedza na temat SEO wymaga czasu i cierpliwości. Istnieje powód, dla którego SEO to praca na pełen etati coś, co wymaga dużo treningu. Jednak nauka podstaw SEO jest ważna dla wszystkich w firmie z kilku różnych powodów:

  • Podstawy działania SEO naprawdę nie zajmują dużo czasu, jeśli jesteś zaangażowany w naukę.
  • SEO wpływa na wiele różnych działów, w tym sprzedaż, IT i PR. Polecam przejrzenie tego artykułu, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak SEO jest powiązane z różnymi częściami firmy.
  • Jeśli zamierzasz zatrudnić agencję SEO lub eksperta, pomaga wiedzieć, o co pytać i jakie odpowiedzi udzieli prawdziwy profesjonalista.
  • Informacje od SEO pomagają ocenić, co użytkownicy online chcą zobaczyć.

Są drogie i bardziej formalne sposoby na poznanie SEO, takie jak rozmowa z obecną agencją lub udział w szkoleniu online, ale może to być trudne dla nowych firm. Jeśli naprawdę jesteś na pierwszych etapach działalności i rozumiesz SEO, najlepszym sposobem na poznanie SEO (w niektórych przypadkach jedyną opcją) jest nauczenie się tego.

Jak nauczyć się SEO, gdy dopiero zaczynasz?

Poniżej znajdują się różne sposoby, których nauczyłem się SEO w przeszłości, oraz zasoby, które pomogą Ci zacząć w kolejności, w jaki sposób uzyskasz największe korzyści:

  1. Czytanie jest niezbędne . Jak zawsze czytanie powinno być twoim pierwszym krokiem. Rozgość się z niektórymi rzeczami w branży SEO, czytając blogi, a następnie wyszukując „podstawowe przewodniki po SEO”. Ostrzegamy, że istnieje wiele informacji na temat SEO. Nie musisz czytać wszystkiego, po prostu znajdź zaufane, podstawowe przewodniki. Zasoby : Przewodnik dla początkujących po SEO autorstwa Moz; Search Engine Land’s Guide to SEO by Search Engine Land; SEO: kompleksowy przewodnik dla początkujących opracowany przez Kissmetrics.
  2. Ćwicz z narzędziami SEO . Ogromna część SEO korzysta z różnych narzędzi do gromadzenia i analizy danych, przeprowadzania badań słów kluczowych itp. Jeśli nie masz jeszcze bezpłatnej konfiguracji konta Google Webmaster Tools, zrób to pierwszy krok. Wiele narzędzi, z których możesz korzystać, jest darmowych, dlatego polecam pobranie kilku i sprawdzenie wszystkich różnych kart i opcji. Na początku możesz nie wiedzieć, jak korzystać ze wszystkiego, ale zabrudzenie rąk to dobry początek i dobry sposób na uzyskanie pomysłów na to, co spróbować i przeczytać. Zasoby : Google Webmaster Tools , Google Analytics , Google Keyword Planner .
  3. Uczestnicz w społecznościach internetowych . Istnieje mnóstwo różnych grup SEO i forów, w których możesz uczestniczyć, gdy poczujesz się komfortowo (w tym grupy dla osób, które są nowe). Zobacz, o czym mówi się i sprawdź, czy możesz dać wgląd. Są to zdecydowanie świetne miejsca do nauki nowych rzeczy, a tym bardziej zadawania pytań. Zasoby . Grupy LinkedIn, w tym profesjonalni blogerzy, marketing w mediach społecznościowych, wyszukiwarka i wiele innych. Fora, w tym Fora produktów Google i Fora czatu SEO .

SEO nie jest łatwe!

  1. Połącz się z profesjonalistami SEO w mediach społecznościowych . Nawiązanie kontaktu ze specjalistami SEO w mediach społecznościowych może być trudne, jeśli ich nie znasz, ale to nie powinno cię wystraszyć. Najpierw spróbuj spotkać ludzi na forach i grupach internetowych, a następnie wysłać prośby o połączenie z komunikatem o przeczytanym artykule, który napisali, lub grupie, w której dowiedziałeś się czegoś z jego postu. Może to pomóc w uzyskaniu mentora, co jest doskonałym sposobem na bezpośrednie udzielenie odpowiedzi na pytania, gdy dowiesz się czegoś więcej na ten temat. Zasoby : Nie mogę tutaj bezpośrednio podać żadnych rekomendacji, ale zachęcamy do skontaktowania się ze mną w Google+ i Twitterze !
  2. Spróbuj napisać o SEO . Osobiście uważam, że pisanie o SEO jest jednym z najlepszych sposobów, aby naprawdę dowiedzieć się na dany temat. Obejmuje badania i sprawdzanie faktów, czego potrzebuje początkujący, a próba wyjaśnienia swoich pomysłów wymaga pełnego zrozumienia tematu. Opublikuj post na blogu w swojej witrynie, aby pokazać, że znasz swoje rzeczy i uzyskać opinie. Wskazówka : pomysły na tematy można opracować na podstawie bieżących rozmów, które odbywają się w przestrzeni SEO, lub poprzez wypełnienie pustek, które zauważyłeś podczas zdobywania wykształcenia SEO.

SAMOUK SEO DLA OSÓB NIE ZAJMUJĄCYCH SIĘ SEO

Jak wspomniano powyżej, nauczenie się SEO będzie długim zadaniem, ale niekoniecznie oznacza, że ​​nie musisz zatrudniać eksperta. Zatrudnienie agencji SEO lub kogoś, kto skupia się wyłącznie na SEO, jest ważne ze względu na różne obowiązki leżące pod parasolem SEO – tworzenie treści, marketing w mediach społecznościowych, badanie słów kluczowych, techniczna optymalizacja na stronie, publikowanie gości i blogowanie itp. A podstawowa znajomość SEO nie sprawi, że będziesz kimś, kto może fachowo opracować i zrealizować strategię SEO, ale twoja wiedza ułatwi lepsze partnerstwo z kimkolwiek, kto zajmuje się SEO i marketingiem online.