<link rel="stylesheet" href="//fonts.googleapis.com/css?family=Roboto+Condensed%3A300%7COpen+Sans%3A400">Jak zdobyć followersów na instagramie w 10 Krokach!

Jak zdobyć followersów na instagramie?

Jak zdobyć followersów na instagramie? – Mieć czy nie mieć oto jest pytanie!. W naszych czasach społecznościowe to jedno z najbardziej popularnych form kontaktów między młody społeczeństwo. Instagram jest jedną z najbardziej angażujących użytkowników platformą jeżeli chodzi o reklamy bezpośrednie w internecie.

Instagram nie jest typową platformą która pomoże tobie w pozycjonowaniu strony internetowej lub w SEO. Ale na pewno pozyskanie większej ilości followersów zwiększy świadomość twojej marki oraz poprawi znacząco tak zwane internetowy Brand awareness.

Jak znaleźć followersów na instagramie - Automatyzacja Marketingu z Dubai City Company

Instagram należy do pokolenia Y czyli do ludzi urodzonych w latach 80 90 XX wieku. Jesteśmy obecnie pokoleniem Milenium tak zwanym pokoleniem cyfrowym. A więc dotarcie do takiego typu odbiorców wymaga naprawdę bardzo nowoczesnych kanałów marketingowych.

Dzięki promocji swojego produktu oraz serwisu na kanale Instagrama możemy trafić do wielu potencjalnych klientów oraz kontrahentów. Ta platforma marketingowa wbrew pozorom nie jest tylko dla młodych dziewczynek które promują swoje wdzięki. Aczkolwiek czasami warto sobie wejść i zobaczyć aby oczywiście porównać.

Produkty panowie i serwisy innych firm! 😉.

A więc od czego zacząć aby twój Instagram zdobywał nowych klientów. Najprościej oczywiście jest zacząć od założenia konta na tej platformie społecznościowej.

Jak zdobyć followersów na instagramie - Zacznij na Instagramie- Dubai City Company

Taka ciekawostka zanim zaczniemy uczyć się Jak zdobywać followersów na Instagramie. Ta platforma od kilku lat już jest własnością firmy Facebook. A więc jeżeli będziesz dawał reklamy na Facebooku z automatu możesz zaznaczyć aby pojawiły się także na Instagramie. Z doświadczenia wiemy że ma to naprawdę sens i bardzo dużo osób wchodzi z Instagrama w czasie kampanii reklamowych. Jest to całkiem niezłym dodatkiem do reklam na Facebooku. Tym sposobem możemy dotrzeć tak naprawdę to o wiele większej ilości klientów.

Co to Jest Instagram?

A więc jest to bardzo popularny serwis społecznościowy w którym obecnie miliony użytkowników z Ameryki Europy oraz Azji publikują swoje zdjęcia i filmy o tak naprawdę różnej tematyce.

Instagram powstał w 2010 roku i zaczął swoją karierę jako aplikacja na telefony apple. Instagram bardzo szybko rozrósł się w internecie. Z małej aplikacji praktycznie w 2 lata i zrobił się z serwisem społecznościowym dorównującym innym firmą cyfrowym.

Przez niecałe 3 lata aplikacja ta była testowana w wielu krajach szczególnie w Ameryce środkowej na samym początku. Instagram został przejęty przez firmę Facebook za gigantyczną kasę około miliarda dolarów.

Głównym czynnikiem dlaczego ta platforma stała się tak popularna był tak naprawdę świetny design. Oczywiście ta firma nie była pierwsza było o wiele więcej firm które już tamtym czasie proponowały bardzo podobny serwis. Aczkolwiek Instagram przyśpieszył dodawanie swoich zdjęć oraz możliwość przesuwania ekranu na dół w o wiele szybszym tempie niż konkurencja. I to tak naprawdę zdecydowało dlaczego właśnie ta platforma stała się jedną z największych aplikacji reklamowych Facebooka.

Instagram także bardzo łatwo połączył możliwości dodawania zdjęć prosto z telefonu do aplikacji. Po mniej więcej sześciu miesiącach od startu aplikacji firma posiadała już ponad kilka milionów zarejestrowanych użytkowników. Instagram bardzo szybko zareagował i dodał do swojej aplikacji Możliwość szybkiego szerowania zdjęć.

Czy warto zacząć marketing od Instagrama?

Instagram jest dosyć specyficzną platformą marketingowy. Tak naprawdę skupia się nad grupą społeczną która zajmuje się modą, podróżami oraz różnymi serwis ami dla kobiet. Jeżeli chodzi o mężczyzn są tam oczywiście sporadyczne przypadki firmy które promują swoje serwisy do użytkowników z męskiej grupy. Ale to są raczej bardzo rzadko spotykane jednorazowe oferty.

Jak zdobyć followersów na instagramie - 100% Automatyzacja Marketingu! - Dubai City Company

Instagram bardzo jasno przekazuję nam że procent zaangażowania użytkowników na tej platformie jest o wiele większe niż w przypadku innych portali społecznościowych na przykład twittera. Głównie dlatego że kobiety które siedzą na Instagramie przeglądają po prostu dużą ilość ciuchów zanim podejmą decyzję.

Dlaczego warto zacząć właśnie od platformy Instagram? Biorąc pod uwagę że zaangażowanie użytkowników Instagrama jest o wiele większe niż na Facebooku lub Twitterze. Oraz to że Instagram w 2018 roku miał ponad 3 miliarda aktywnych użytkowników to praktycznie mówili nam że co trzecia osoba na ziemi korzysta regularnie z tego portalu.

A więc jak zacząć aby zdobyć followersów?

1. Wypełnij swój profil firmowy na Instagramie

Na sam początek Powinieneś się zastanowić w jakim konkretnym celu otwierasz konto na Instagramie. Ponieważ na tej platformie możesz wybrać pomiędzy kontem prywatnym lub kontem firmowym. A więc jeżeli wybierasz w konto firmowe niestety musisz je połączyć z twoim kontem na Facebooku. Ma to swoje plusy ponieważ pozwoli to na wypełnienie tobie podstawowych danych osobowych oraz umożliwi wybór branży w której będziesz się reklamował.

Firmowy profil na Instagramie zapewnia dodatkowy dostęp do statystyk i pozwala na tworzenie reklam sponsorowanych. A więc na początku należy wybrać wyróżniające się zdjęcie lub logo profilowe tak aby inni użytkownicy klikaj na twój profil. W każdym bądź razie zdjęcie to powinno kojarzyć się raczej z twoją firmą lub twoją działalnością gospodarczą.

Następna sprawa jest to dodanie do coś mądrego unikatowego opisu twojego biznesu internetowego lub twojej firmy. Staraj się nigdy nie kopiować tekstu z innych stron internetowych lub innych portali. Ponieważ obecnie wyszukiwarki internetowe mają po zakładane tak zwane spam filtry. Filtry te przeszukują tekst skopiowany z innych stron i z automatu obniżają rankingi twojej strony na Instagramie.

Dosyć ważne jest aby twoja strona internetowa była napisana dużymi literami. Oraz nazwa twojej firmy wyglądała dosyć niestandardowo. No chyba że chcesz promować swoją markę to wtedy zoptymalizuj to w taki sposób aby osoby które wyszukiwałem ciebie na Instagramie opisywały nazwę twojej firmy lub twojej Marki. Pamiętaj że najważniejsze w promowaniu się na portalach społecznościowych jest aby twoja firma lub twoja nazwa była chwytliwa i bardzo łatwo zapamiętywalna.

Następna bardzo ważna sprawa. Instagram dodał możliwość dodawania tak zwanych hasztagów. Czyli słów kluczowych tak zwanym płotkiem które potencjalni użytkownicy Instagrama wyszukują dodając informacje na ten temat do swoich profili. Nasza firma na przykład używa : #DubaiCityCompany

Jak zdobyć followersów na instagramie - Automatyzacja Marketingu! - Dubai City Company

2. Zacznij promować swój profil

Na początku Proponujemy abyś zadbał o to aby osoby które były już na Instagramie dowiedzieli się że otworzyłeś tam konto i jak ona się nazywa. Dodatkowym sposobem aby powiadomić wszystkich którymi współpracowali wcześniejsze właśnie otworzyłeś swoje nowe konto na Instagramie.

Jest po prostu zrobienie krótkiego posta na Facebooku, twitterze, linkedinie, goldenLine. Oczywiście nie spodziewaj się super niesamowitych efektów i nagle dwóch tysięcy ludzi którzy będą podążać za swoim profilem.

Obecnie ponad 40% które masz na Facebooku prawdopodobnie posiadają już konto na Instagramie. Jak wiadomo Facebook Instagram są razem połączone więc na pewno wymieniają się danymi. A więc osoba która podąża za twoim profilem na Facebooku będzie na pewno powiadomiona z automatu że też posiadasz konto na Instagramie. Więc powinieneś poważnie zastanowić się nad kilkoma postami na twojej biznesowej stronie na Facebooku.

3. Publikuj materiały marketingowe na Instagramie

A więc czy zdjęcia pomogą mi w dopowiedzi na pytanie Jak zdobyć followersów na instagramie?

Jeżeli chodzi o zdjęcia i publikacje mediów dobra strategia i jej codzienne konsekwentnie przedsięwzięcia realizowanie względem Instagramu. Oraz pełne poświęcenie twojego czasu na pewno zaprocentuje sukcesem twojego nowego profilu oraz zdobyciem nowej ilości followersów.

Najważniejszą rzeczą na którą powinieneś tutaj się skupić jest jakość twoich zdjęć oraz jakość twoich filmów które będziesz publikował. Na przykład filmy które są w jakości HD są o ponad 50% częściej szerowane na instagramie oraz Facebooku. Także jakość twoich materiałów promocyjnych musi być na naprawdę najwyższym poziomie ponieważ inne firmy dają praktycznie tylko i wyłącznie wszystko w HD.

Najważniejsze w strategii marketingowej na Instagramie jest:

  • Udostępniaj głównie firmy a nie zdjęcia. Użytkownicy Instagrama o wiele częściej reagują na filmy aniżeli na fotografię. W obecnych czasach algorytmy Instagrama oraz Facebooka zmieniły swoje systemy po to aby właśnie i filmy zostały częściej promowane. Spowodowane jest to czystą ekonomią serwerów. Film tak naprawdę zajmuje 200-300 MB i osoby które obserwują inne kanały kliknął kilka razy lajki. więć po pewnym czasie oczywiście film zostanie usunięty z listy. Zdjęcia niestety trzeba powiedzieć sobie otwarcie nie są takie popularne na Instagramie jak firmy.
  • Wybieraj tylko wysokiej jakości zdjęcia!.Jeżeli wejdziesz na top 10 film na Instagramie. Bardzo szybko zobaczysz że większość tych firm postuje tylko i wyłącznie w bardzo wysokiej jakości zdjęcia które są oznaczone oczywiście adekwatnie do tego co opisują. Jeżeli zaczniesz postować zdjęcia które są naprawdę niskiej jakości lub średniej jakości. Z pewnością ludzie zaczną odchodzić z twojego profilu.
  • Edycja Zdjęć Następny mądrym pasuje posunięciem będzie edycja zdjęć poprzez filtry. Większość znanych filtrów na Instagramie są w stanie poprawiać kolory oraz dodawać ciekawe efekty. Szczególnie na telefonie większość użytkowników używa filtru typu Mayfair. Aczkolwiek Jeżeli dobrze z edytujesz zdjęcie no to rzeczywiście ciepłe subtelne efekty. Mogę tobie pomóc zdobyć większą rzeszę followersów.
  • Do każdego zdjęcia staraj się dodawać hashtagi. Maksymalna ilość jaką możesz dodać jest 30 hasztagów. Aby znaleźć odpowiednie w pracy na które chciałbyś aby inni użytkownicy Instagrama ciebie wyszukiwali proponujemy zobaczyć webstagram. Jest to bardzo prosta strona internetowa gdzie możesz wybrać najbardziej popularne hasztagi. I na podstawie tego wybrać najbardziej popularne i oczywiście do każdego posta który będziesz dodawał na Instagramie dodawać twoje ulubione hasztagi.
Jak zdobyć followersów na instagramie - Webstagram Kreowanie Hasztagów Marketingu!
  • Publikuj zdjęcia 24 godziny na dobę. W tym momencie zastanawiasz się jak to jest w ogóle możliwe aby publikować zdjęcia oraz filmy na Instagramie praktycznie przez 24 godziny na dobę. A więc odpowiedź jest dosyć prosta musisz zacząć używać programów marketingowych które pomagają zautomatyzować tobie marketing.

4. Używaj programów które z automatyzują marketing

Najbardziej typowym programem do automatyzacji Tailwind. Nasza firma z powodzeniem używała tej aplikacji aby zwiększyć ilość followersów na Instagramie. Oczywiście na samym początku używaliśmy standardowego tableta. Ale po mniej więcej trzech tygodniach zauważyliśmy że tak naprawdę dodawanie postów musi odbywać się praktycznie powiedzmy co dwie godziny aby posiadać średnią ilość followersów w w naszej branży.

Jak zdobyć followersów na instagramie - Tailwind Automatyzacja Marketingu!

Program ten pozwala tak naprawdę ustawić bardzo dużą ilość postów. Które bez twojego udziałów zostaną wysłane na Instagrama w czasie kiedy na przykład śpisz. A więc nasza firma zaczęła praktycznie od zera używając tego programu oraz programu buffer. Zwiększyliśmy ilość followersów na Instagramie do ponad 5000. Obecnie mamy największe Instagram w naszej branży więc nie kładziemy szczególnie nacisku na rozwijanie tego kanału marketingowego.

Jak zdobyć followersów na instagramie - Buffer Automatyzacja Marketingu!

5. Komentuj oraz informuj

Bardzo często osoby które już posiadają konta szukają interaktywnych kanałów. W tym momencie z twoją pracą będzie pomaganie im promować ich własny biznes. Najłatwiejszym sposobem na to będzie dodanie komentarza lub krótkie informacje na temat jego produktu. Podziękowanie za wysłanie zdjęcia lub dodanie informacji że to zdjęcie Tobie też się podoba.

Większość ludzi zadaję sobie to samo pytanie Jak zdobyć followersów na instagramie? a więc pomóż innym oni pomogą tobie. Dodając komentarz informując innych użytkowników że tobie też się to podoba możesz dodać też informacje podążaj za moim profilem albo Hej Zobacz też na moje zdjęcie. Ponad 80% użytkowników będzie podążać oczywiście za twoim profilem jak ty będziesz aktywnie komentował ich serwis oraz ich firmę. Wiemy z doświadczenia że naprawdę to działa ponieważ tak skonstruowana jest nasza ludzka natura.

A powiedzmy sobie szczerze że media społecznościowe mają tworzyć interakcje pomiędzy ludźmi. Generalnie takie było założenie tego przedsięwzięcia jak było zakładane około 15 lat temu. Aby człowiek z człowiekiem szybciej się komunikował.

Oraz współpracował też w internecie nie tylko na żywo. Najłatwiejszym sposobem jest znalezienie osób lokalnie. Na przykład Jeżeli szukasz aby wypromować swój biznes w Warszawie.

6. Analizuj dane marketingowe

Analiza marketingowa danych aby wypozycjonować twój profil jest także bardzo ważnym elementem.

Mieć czy nie mieć oto jest pytanie? Pobierać dane czy nie pobierać danych?
Jak zdobyć followersów na instagramie poprzez sprawdzanie danych marketingowych.

Najłatwiejszym sposobem aby Sprawdzać dane oraz pobierać te dane jest oczywiście używanie programu Tailwind. Następną sprawą jest sprawdzanie Google Analytics. Warto jest wejść od czasu do czasu i zobaczyć ile osób wchodzi Instagrama szczególnie wtedy kiedy ustawiłeś w kampanię marketingową na Facebooku.

7. Oznaczaj popularnych użytkowników

Dodawanie oraz tagowanie nawet hashtagowanie zwiększa możliwości dotarcia do lokalnych użytkowników. Na przykład Jeżeli mieszkasz pod Warszawą i chciałbyś rozwinąć swój biznes na miasto Legionowo. Proponujemy znaleźć miasto Legionowo albo prezydenta miasta Legionowa na Instagramie. Bardzo ważne obiekty kulturalne oraz sportowe.

Oznaczenie do tych popularnych użytkowników na Instagramie. Może zaowocować tym że osoby te kliknął lajka na twoim zdjęciu albo potrzebują twoje zdjęcie do osób które już mieszkają w danej lokalizacji. Oczywiście pomoże to tobie zwiększyć nie tylko ilość osób które zobaczą twoją publikacje na Instagramie ale także pomoże tobie znaleźć osoby powiązane z tematem którego szukasz.

A więc jak zdobyć followersów na instagramie w krótszym czasie na twoim terenie?. Szukaj oczywiście vip-ów, ludzi powiązanych z telewizją lub reklamą. Taguj i dodawaj informacje jeżeli któraś z nich odpowie i potrzebuję twoje zdjęcie z automatu dostaniesz powiedzmy kilkaset osób na twój profil.

8 Używaj geotargetowania na Instagramie

Używaj geotargetowania – jest to dosyć Dobry system jeżeli chodzi o lokalne pozycjonowanie twojego biznesu. Ponieważ jeżeli szukasz firmy w którą chciałbyś popracować lub szukasz większej ilości klientów. Proponujemy abyś na przykład dodał lokalizację do swojej w kampanii marketingowej na Instagramie. Jeżeli prowadzisz biznes w Krakowie nie ma sensu szukać klientów powiedzmy z Gdańska. A więc po loversi którzy przyjdą spoza wyznaczonego rejonu tak naprawdę nie mają dla ciebie znaczenia jeżeli posiadasz oczywiście biznes który działa tylko i wyłącznie na rynku lokalnym.

Jeżeli chcesz ruszyć na całą Polskę po prostu dodawaj miasta na przykład #Warszawa oraz #Kraków lub #Gdańsk. Geolokalizacja jest w bardzo dobrym systemem ponieważ z automatu pokazuje osobą dostępnym w tamtym rejonie że twoja firma promuje produkt na ten region. Także naprawdę warto sprawdzić i dodawać lokalizację można ją wybrać dodaj zdjęcie lub film.

9. Obserwuj i śledź innych marketerów

Bardzo dobrym sposobem na zwiększenie ilości followers jest podążanie śladami już wypracowanych w przeszłości. Na przykład założycielem naszej firmy jest Konrad Wiśniewski który od wielu lat pozycjonować strony internetowe w Dubaju. Mądrym posunięciem byłoby po prostu śledzenie jego profilu na linkedinie lub na Facebooku. Zobaczenie co ten gość dodaje oraz jak dodaje.

Technika oczywiście jest w stu procentach legalna i nie wymaga od ciebie tak naprawdę żadnej inwestycji. Następną osobą którą byśmy tobie polecili jest oczywiście Neil Patel. To jest oczywiście czołowych growth Hacker z Ameryki. Także z powodzeniem jeżeli troszeczkę posłuchasz i poczytać o marketingu i też będziesz wiedział jak przeanalizować wszystkie dane oraz jak zbudować bardzo mocną markęinternecie.

Uwierz nam na słowo wielu z tych popularnych osób w sieci. Także starało się nauczyć Jak zdobyć followersów na instagramie poprzez sprawdzanie innych. Wnikanie w ich profile sprawdzanie dzień po dniu ich technik marketingowych oraz po prostu wdrażanie tych samych systemów na swoich stronach internetowych oraz na swoich profilach społecznościowych.

10. Systematycznośc w ulepszaniu profilu na Instagramie

Najważniejsze ja jest działanie. Systematyczność jest kluczem do sukcesu. Wdrażanie nowych systemów oraz dodawanie nowych kanałów marketingowych jest po prostu niezbędne. Promowanie na Facebooku dodawanie postów na linkedinie to wszystko musisz łączyć całość. Dzień w dzień żmudnie dodawać informacje aby w końcu wyszukiwarki internetowe zrozumiały co chcesz im przekazać.

Promowanie twojego produktu w mediach społecznościowych zajmuje naprawdę sporo czasu. Dlatego oprócz automatyzacji od czasu do czasu warto wejść zobaczyć poczytać o nowościach w branży. Marketing rozwija się z dnia na dzień to co było 6 miesięcy temu skuteczne dziś może już być całkowicie nieskuteczne.

Staraj się zawsze zadawać sobie pytanie czy najważniejsze jest jak zdobyć followersów na instagramie?. Czy Jak zarobić na tym pieniądze?.

Podsumowując Jak zdobyć followersów na instagramie?

Niestety aby zdobyć dużą ilość ludzi którzy podążają za twoim profilem społecznościowym. Musisz posiadać fajne zdjęcia oraz profesjonalnie obrobione filmy w YouTubie. Bardzo dobrym sposobem jest też promowanie swojego profilu na innych kanałach z filmami na przykład metacafe oraz pintereście.

Używanie naszych technik oraz do dogłędnych porad marketingowych pozwoli ci na zdobycie dużej ilości followersów nie tylko na Instagramie ale także na Facebooku. Niestety nie da się tego osiągnąć niskim nakładem pracy. Musisz naprawdę przemyśleć swoją strategię marketingową. Ponieważ czas poświęcony na zgromadzenie ogromnej grupy obserwujących i zaangażowanych użytkowników na Instagramie zajmie znaczną część twojego życia osobistego.

Także podsumowując jak zdobyć followersów na Instagramie postaraj się aby twój profil był w pełni atrakcje oraz dynamiczny i pamiętaj żeby dodać swój Instagram do email marketingu oraz innych kanałów społecznościowych na przykład do Facebooka oraz pinteresta. Zawsze staraj się angażować i komentować zdjęcia innych użytkowników.

Staraj się nigdy nie przesadzać z podążaniem za innymi. Ponieważ Instagram posiada filtry blokujące spamerów. Więc podążanie za za dużą ilością osób może skutkować zablokowaniem twojego konta a naprawdę ciężko go z powrotem odzyskać.

Pozycjonowanie Stron Internetowych

Zadzwoń już dziś i umów się na bezpłatną wycenę!

Porozmawiajmy o Twoim Biznesie!

Tel: +48 536 003 117

5 komentarzy
  1. […] Zawsze stosownie przeprowadzamy audyty stron www. Np. czynności w zmianie kodu HTML. Oraz w ramach procesu pozycjonowania stron www staramy się także umożliwić bardzo dobrze prosperujące konta społecznościowe takie jak Instagram. […]

  2. […] pojęcie jak to się robi naprawdę możesz osiągnąć niesamowity sukces. Wiele osób udowodniło że na samym Instagramie nauczyły się zdobywać miliony followersów. Oraz na Facebooku było w stanie zarobić kilka milionów dolarów w ciągu miesiąca. Wydaje się […]

  3. […] efektowna, jak większość ludzi myśli. Sukces jest łatwy do osiągnięcia i wygląda na to, że możesz myśleć o tak wielu „odnoszących sukcesy” influencerach na Instagramie. Często też widać ich w TVN starają się oni sprzedać siebie w mediach społecznościowych lub […]

  4. […] Jeżeli zdecydujesz się na współpracę z nami za Oferujemy tobie szereg rozwiązań tak abyś był zadowolony oraz aby twoja firma w końcu zaczęła przynosić zyski i które tobie się należą za ciężką pracę. Zawsze Proponujemy naszym klientom niestandardowe rozwiązania na przykład kampanie reklamowe na Facebooku lub nawet pomoc w zdobyciu followersów na Instagramie. […]

  5. […] Mamy nadzieję że dasz nam szansę i pozwolisz nam pozycjonować swoją stronę internetową w Radzyminie. Jeżeli chciałbyś Możesz także poczytać troszeczkę więcej informacji na temat geolokalizacji i Marketingu internetowego na przykład na Instagramie. […]

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

©[2019] Dubai City Company Pozycjonowanie stron Internetowych w Warszawie

Zadzwoń

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

Create Account